JEDINÁ ZNAČKOVÁ PRODEJNA DREWMAX V ČR
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

Drewmax eshop

 

 

  1. Úvod
  2. RADY A TIPY
  3. Jak správně pečovat o nábytek z masivního dřeva?
09.02.2023

Jak správně pečovat o nábytek z masivního dřeva?

Pokud něco v oboru bydlení nikdy nevyjde z módy, je to rozhodně nábytek z přírodního masivního dřeva. Jeho přednosti, jako je nadčasovost, dlouhověkost nebo vůně, jsme již chválili v našem článku:  5 důvodů, proč je nábytek z masivu stále tak oblíbený, který si můžete přečíst na našem blogu. Dnes se chceme zaměřit na téma péče o masivní nábytek.

Především je nezbytné si uvědomit, že nábytek z pravého dřeva neustále pracuje a jeho vlastnosti se mohou v průběhu let měnit. To můžeme ovlivnit právě správnou péčí.

Hlavní zásadou je nepoužívat žádné drastické chemické přípravky, rozpouštědla a abrazivní prostředky. To vše může povrchu spíše uškodit nebo ho dokonce nenávratně poškodit. K mytí stolu bude stačit suchá prachovka nebo vlhký hadřík, případně doplněný o mýdlový mycí prostředek přímo určený pro tyto účely (lze běžně zakoupit v každé drogerii). Nedoporučujeme používat ani houbičku na nádobí s drsným povrchem. Klientům na naší prodejně radíme, schovat si starší tričko ze 100% bavlny (vyprané, nemastné), a to pak používat jen pro čištění masivního nábytku.

Přibližně jednou za půl roku je vhodné ošetřit nábytek speciálním přípravkem, například s voskem, který nábytek regeneruje a oživí jeho vzhled.

Kromě této péče ale ovlivňuje kondici masivního nábytku ještě několik dalších faktorů:

1. vhodné umístění nábytku v místnosti

Tento druh nábytku není vhodné umisťovat do blízkosti jakýchkoliv topných těles. Nadměrné teplo může vést až k popraskání dřeva. Sluneční záření může zase způsobit vytažení barvy. Ideální teplota v pokoji s masivním nábytkem by měla být v rozmezí od 18 do 22 stupňů.

2. vlhkost vzduchu v místnosti

Masiv dokáže do sebe nasávat přílišnou vlhkost, což opět může vést až k jeho znehodnocení. Ideální vlhkost vzduchu u nábytku z masivu je 47-55 % RH. Místnost je samozřejmě nezbytné pravidelně větrat.

3. rovný podklad

Je dobré ustavit nábytek na rovnou podlahu nebo ho vyrovnat (například podložkami) s pomocí vodováhy, aby nedocházelo k jeho deformaci.

I když vyžaduje nábytek z masivního dřeva dodržování několika těchto zásad a pravidelnou péči, přesto se jistě vyplatí zkrášlit si s ním jakýkoliv interiér. Žádná umělá náhražka totiž nikdy nebude mít stejné kouzlo přírodního materiálu.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

oTTo interier s.r.o.   +420 774 116 144  Kontakty a provozovatel - Obchodní podmínky - Reklamační řád    

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz